Корисно і цікаво

   

15 найкращих українських дитячих сайтів: казки, книги, фільми, ігри, творчість та підготовка до школи

Інтернет та комп’ютери стали невід’ємною частиною життя всього людства, у тому числі і наших дітей. Замість того, щоб хвилюватись, що дитина багато часу проводить за комп’ютером та в Інтернет, спробуймо подивитись на цю проблему з іншого боку та «взяти в союзники» нові технології у справі виховання та навчання дітей.
Використовувати комп’ютер та Інтернет для розвитку та пізнання світу дитиною – ось компроміс між «залипанням» дитини за гаджетами та намаганням батьків зайняти дітей чимось корисним.  
У цьому вам допоможе наша супер-підбірка сайтів українською мовою: пізнавайте, вчіться, творіть та розважайтеся разом з вашою дитиною!

«Левко» - дитячий сайт, що пропонує багатий вибір дитячих ігор, лічилок, загадок, віршів, казок, аудіо та відео матеріалів, поради до різноманітних саморобок, розмальовки, найпростіші кулінарні рецепти для малечі та сценарії дитячих свят. 
 «Казкар» - сайт, на якому ви знайдете величезну кількість казок: українських, народів світу, літературних та маминих, а також на сайті є ігри, легенди, сценарії та окремий розділ для батьків.
«Кращі казки світу» – гарно ілюстрований сайт для малят та їхніх батьків, який містить улюблені казки з усього світу українською мовою.
«Малюк» - розвиваючий сайт для малечі та батьків: велика кількість ребусів, загадок, малюванням, казок, переказів та легенд.
«Світ дитини» – сайт, створений логопедом за фахом, яка пише вірші, чистомовки, розробляє цікаві завдання для малят. На сайті зібрано велику колекцію матеріалів для діток:  ігри, кросворди, розваги, гуморески, жарти, дитячі забавлянки, приказки та прислів'я, українські пісні та вірші, художню і навчальну літературу. 
«Весела абетка» - сайт для дітей, де можна знайти абетки, казки, лічилки, скоромовки, загадки, прислів`я.
«Нашим діткам» - розвиваючий сайт для різних вікових категорій:  дитячі музичні альбоми, відео-презентації, мультфільми, ігри, музичні сценарії свят, ноти, матеріали для раннього розвитку дітей,  матеріали для розвитку творчих здібностей, кліпи з мультиків (пісеньки), он-лайн бібліотека з книгами та журналами.
«Розвивайка» - сайт для творчих і креативних діток та їх батьків, пропонуються різні ідеї та варіанти занять прикладною творчістю з дитиною: майстер класи за декількома напрямами  - навички, що розвиваються у процесі занять, різні виробні матеріали, календарні свята. 
«Читанка» - дитяча публічна онлайн-бібліотека, у якій зібрано книги українською мовою, які вже не можна купити у книжкових крамницях. Книги можна завантажити у різних форматах.

«Пустунчик» - інформаційно-розважальний портал для дітей, батьків, вихователів та вчителів, для допитливих, творчих та винахідливих. Портал пропонує користувачам різноплановий контент: невідомі раніше факти про все на світі, практичні поради та майстер-класи, багато цікавинок, які допоможуть організувати дозвілля дитини захоплююче та з користю.
Відеопроект «З любов’ю до дітей» - мультфільми онлайн та розвиваючі уроки для дітей українською мовою.
«Пепі» - розвиваючий розважальний сайт для маленьких дітей:  казки, розмальовки, мультфільми, велика бібліотека цікавих розвиваючих ігор, саморобки  та багато іншого.
«Небо» - християнський український сайт для батьків і дітей з великою колекцією мультфільмів українською мовою, які можна дивитись он-лайн або завантажити.
Простір української дитячої книги «Барабука» - проект підтримки дитячого читання, перший український універсальний інформаційний ресурс про видання для дітей та юнацтва. У центрі уваги БараБуки – вітчизняні автори, ілюстратори, перекладачі. Поміж тим можна дізнатися й про світові контексти і шляхи розвитку книговидання для дітей, а також про прийоми заохочення дітей до читання.
Ресурс для завантаження шкільних підручників – на цій сторінці ви можете завантажити  підручники для усіх класів безкоштовно.

Сподіваюсь, ці сайти допоможуть вам організувати дозвілля та навчання ваших дітей, щоб час, проведений за комп’ютером, приніс користь для вашої дитини.
Цікаві математичні онлайн ігри, для дітей, які люблять "висіти" в комп'ютері (зайдіть на посилання і гра відкриється)
http://learningapps.org/display?v=psobfc9sj15
http://learningapps.org/display?v=p1iya1mrc16
http://learningapps.org/display?v=pb4id1fkn15
http://learningapps.org/display?v=pkdawbcvn15


Потрібно розшифрувати назву предмета за допомогою цифр. За правильну відповідь 4 бали.
Гра «Дешифрувальник»

1
2
3
АБВГ
ҐДЕЄ
ЖЗИІ
4
5
6
ЇЙКЛ
МНОП
РСТУ
7
8
9
ФХЦЧ
ШЩ
ЬЮЯ

               Назва птаха: 6545124 (соловей) або 656541 (сорока)
               Назва квітки: 731441 (фіалка) або 6551841 (ромашка)
               Назва тварини: 1225329 (ведмідь) 436379 (лисиця)

Питання-відповідь
Для перевірки словесно-логічного мислення дитини проведіть такий тест:
1.     яка тварина більша – кінь чи пес?
2.     Вранці люди снідають, а ввечері -…
3.     Вдень світло, а вночі…
4.     Небо блакитне, а трава…
5.     черешні. Сливи, груші, яблука – це…
6.     Київ, Львів, Чернігів – це…
7.     На кого більше схожий пес – на кицьку чи на курку?
8.     Що спільного між кицькою і білкою?
9.     Теніс, стрибки. Футбол, плавання – це…
10. Для чого люди займаються спортом?
11.  які ти знаєш види транспорту?
12. Чим відрізняється стара людина від молодої?
13. Як називається маленький собака, кицька?
14. Чому це погано. Коли хтось не хоче працювати?
15. Для чого машині гальма?
16. Навіщо люди читають книги?
17. Яку людину називають доброю?
18. Для чого слід вчитися у школі?
Порахуйте правильні відповіді:
13-18 – високий рівень готовності
7-12 – середній рівень готовності
Менше 7 – недостатній рівень готовності.

Повторення
Ця гра допомагає дітям розвивати уважність і точно відтворювати почуте
Скажіть дитині: «Я промовлю речення. Повтори його – це просто. Спробуємо?»
1.     Тітка, що живе дуже далеко, прийшла до нас в гості.
2.     Сукня, яку я сьогодні купила, дуже гарна.
3.     Тато купив рюкзак перед тим, як ми вирушили в мандри.
4.     Це той чоловік, у якого син –школяр.
5.     Сонце світить після того, як тривалий час ішов дощ.
6.     Упокорений вершником кінь йшов кроком.
За кожну відповідь нараховуйте від 0-2 балів: 2 – точне відтворення, 1 спотворення не більше одного слова, 0 – спотворення понад 1 слово.
До 9 балів – хороший рівень підготовки, до 6 – середній.

Словниковий запас
Перевірити словниковий запас дитини можна так. Запропонуйте дитині пояснити слово: «Уяви, що ти зустрів іноземця і він не знає слова велосипед. Як ти поясниш, що це?» . Нижче наведені добірки слів, запропонуйте їх дитині і оцініть відповіді: 0 – нерозуміння слова, дитина неправильно пояснює чи не знає взагалі; 1 – розуміє слово, але пояснити може за допомогою малювання, жестів, рухів; 1,5 – словесно описує предмет («велосипед - це щоб їздить, без мотора, з педалями); 2 – дає чітке визначення («велосипед – такий вид транспорту, що рухається, коли крутити педалі»).
1.     Велосипед. Гвіздок, лист, парасоля, хутро, герой, гойдатися, поєднувати, кусати, гострий.
2.     Човен, ганчірка. Ручка, рукавиця, шкіра, ледар, їхати, розрізати, розкидати, твердий.
3.     Машина, віник, блокнот, чоботи, лушпиння, боягуз, бігти, зв’язувати, щипати, колючий.
4.     Літак, молоток, книга, плащ, пір’я, друг, стрибати, розділяти, бити, тупий.
Для шестиліток:
6,5 – низький рівень словникового запасу;
7-12 – середній
12,5 – високий.
Для семиліток:
11,5 – низький
12-15 – середній
15,5 – високий.

Гра слів
Перевірте, як ваша дитина «відчуває» слово.
Що більше?
М’яч чи м’ячик? Хвіст чи хвостик? Зима чи рік? Кит чи кіт?
Хороший результат – 4 правильні відповіді, обов’язково розберіть помилки. Яких припустилися.

Відсебеньки
У цю гру можна грати з дитиною, скажімо, під час довгий поїздок. Почніть: «Я поклав у мішок яблука». Дитина повторює сказане і додає щось від себе: «Я поклав у мішок яблука і груші». Наступний гравець повторює всю фразу і додає щось від себе і так поки хтось не припуститься помилки.

Повторюймо!
Ця гра допомагає перевірити, як дитина сприймає інформацію на слух. Вимовте без поспіху десять не пов’язаних між собою слів: трава, п’ять, рука, слон, буква, телефон, сонце, помідор, будинок, авто.
Дитина має повторити ті слова, які запам’ятались. Норма – 6 слів.

Калейдоскоп
Перевірте, як розвинута зорова пам’ять і увага дитини. Візьміть 12 квадратиків 3Х3 і у кожному намалюйте щось: сонечко, цифру, букву, геометричну фігуру, тваринку тощо. Покажіть дитині малюнки на 30 секунд, а потім переверніть і попросіть дитину перерахувати зображення, які запам’ятались.
Нормальний рівень – 8 зображень, понад 8 – високий, менше – поганий.

Який я?
Визначте самооцінку майбутнього школяра. Адже це теж важливий фактор успішного навчання. Нехай на кожне з десяти запропонованих слів-характеристик себе дитина дасть відповідь. Порахуйте: так – 1 бал, ні -0, не знаю чи інколи – 0,5.
Слова: хороший, добрий, розумний, акуратний, слухняний, уважний, ввічливий, здібний, працьовитий, чесний.
Результат: 10 – дуже високий рівень самооцінки
8-9 – високий
4-7 – середній
2-3 – низький
0-1 – дуже низький

Не поспішайте засмучуватись, якщо показники малюка не надто високі. Адже ці ігрові тести допомагають не лише визначити ступінь готовності, але й можуть потренувати дитину до школи, розвиваючи пам’ять. Мислення, збільшуючи словниковий запас.

Комментариев нет:

Отправить комментарий